Pro maminky a novorozence

Autor: Markéta Hlaváčková

Na co maminkám přispíváme:

(požadujeme prokazatelný doklad o zaplacení z roku 2019)

v době těhotenství

  • 1 200 Kč na prvotrimestrální screening - bez doporučení gynekologa, na specializovaném akreditovaném pracovišti, vždy po schválení revizním lékařem ZPŠ. Podmínka: předložení prokazatelného dokladu o zaplacení a fotokopie těhotenské průkazky.
  • 2 500 Kč na NIPT (neinvazivní prenatální testování) - v indikovaných případech, po doporučení gynekologa a genetika, na specializovaném pracovišti, po schválení revizním lékařem 
  • na vyšetření štítné žlázy - výkon je hrazen přímo poskytovateli zdravotních služeb
  • 500 Kč na pohybové aktivity, vitaminové prostředky, doplňky stravy, prostředky proti striím, masáže, prostředky dentální hygieny, sluneční brýle s UV filtrem, ortopedickou obuv a vložky zakoupené v lékárně nebo prodejně zdrav. potřeb, opalovací krémy s UV filtrem. Podmínka: předložení těhotenského průkazu nebo jeho kopie.

po porodu

  • 1 000 Kč na: pobyt v porodnici na nadstandardním pokoji, autosedačku, přítomnost otce nebo jiné osoby u porodu, pleny, vlhčené ubrousky, umělá výživa včetně kaší a přesnídávek, kojenecké plavání, monitor dechu. Podmínka: lze čerpat po porodu v okamžiku přidělení RČ novorozence, pokud se dítě narodí v prosinci roku 2019, prodlužuje se proplacení tohoto příspěvku do 31. 1. 2020.
  • zdarma krásný kufřík s medvídkem plný produktů od firmy SKIP HOP (silikonový bryndák, mistička, lahvička s brčkem a kalíšek na sušenky) a k tomu digitální teploměr Thermoval Baby, to vše v hodnotě 1 400 Kč  
  • zdarma roční úrazové pojištění pro novorozence z programu Zvonek - na požádání                        

Maminky, tatínkové, nezapomeňte do 8 dnů po porodu zaregistrovat Vaše miminko u nás ve zdravotní pojišťovně. Vezměte s sebou rodný list dítěte.

Příspěvky proplácíme od 1. 2. 2019 do 13. 12. 2019. Dětem narozeným v prosinci 2019 se prodlužuje vyzvednutí příspěvku do 31. 1. 2020.

Galerie