Příspěvky pro maminku a novorozence

Autor: Magda Doležalová

Příspěvky ze Zdravotních programů 2021 proplácíme od 1. 2. 2021 do 30. 11. 2021.

 

V DOBĚ TĚHOTENSTVÍ

  • 1 200 Kč na prvotrimestrální screening - bez doporučení gynekologa, na specializovaném akreditovaném pracovišti, vždy po schválení revizním lékařem ZPŠ. 
  • 2 500 Kč na NIPT (neinvazivní prenatální testování) - v indikovaných případech, po doporučení gynekologa a genetika, na specializovaném pracovišti, po schválení revizním lékařem 
  • na vyšetření štítné žlázy - výkon je hrazen přímo poskytovateli zdravotních služeb
  • 500 Kč na pohybové aktivity, vitamínové prostředky, doplňky stravy, prostředky proti striím, masáže, prostředky dentální hygieny, na ošetření provedené dentální hygienistkou, sluneční brýle s UV filtrem, ortopedickou obuv a vložky zakoupené v lékárně nebo prodejně zdrav. potřeb, opalovací krémy s UV filtrem, předporodní kurzy, pobyt v nemocnici na nadstandardním pokoji. 

Podmínka: předložení těhotenského průkazu nebo jeho kopie.

 

PO PORODU

  • 1 000 Kč na: pobyt v porodnici na nadstandardním pokoji, autosedačku, přítomnost blízké osoby u porodu, laktační poradenství a pomůcky, pleny, vlhčené ubrousky, kojenecké plavání, monitor dechu.

Podmínka: lze čerpat po porodu v okamžiku přidělení RČ novorozence, pokud se dítě narodí v prosinci roku 2021, prodlužuje se proplacení tohoto příspěvku do 20. 1. 2022. 

 

DÁRKY PRO MIMINKO

  • krásný batůžek s motivem berušky pro holčičky a s netopýrem pro kluky naplněný produkty od firmy SKIP HOP (mistička, lahvička s brčkem a kalíšek na sušenky) a k tomu digitální teploměr Thermoval Baby, to vše v hodnotě 2 500 Kč  
  • zdarma roční úrazové pojištění pro novorozence z programu Zvonek našeho partnera VITALITAS pojišťovna a. s. - na požádání                        

 

Žádost o příspěvek a podmínky proplácení najdete zde

 

Maminky a tatínkové, nezapomeňte do 8 dnů po porodu přihlásit Vaše miminko k naší zdravotní pojišťovně. Registraci můžete provést on-line zde. Doručte nám také prosím rodný list dítěte.

 

Galerie