Červnový seminář ZPŠ a Oblastní nemocnice Mladá Boleslav na téma „Novinky z laboratoří ONMB“

Seminář, který ve středu 5. 6. 2024 společně připravila ZPŠ a Oblastní (Klaudiánova) nemocnicí Mladá Boleslav byl tentokrát určen zdravotním sestrám z ordinací na Mladoboleslavsku a odborně byl zaměřen na činnost laboratoří místní nemocnice a jejich spolupráci s regionálními ordinacemi.

Zahájení tohoto semináře obstarali společně předseda představenstva Oblastní nemocnice Mladá Boleslav JUDr. Ladislav Řípa a ředitelka ZPŠ Ing. Darina Ulmanová, MBA.

V odborné části semináře byla posluchačkám postupně představena činnost Oddělení klinické mikrobiologie (přednášející MVDr. Zdeněk Brož), Patologicko-anatomického oddělení (přednášející Bc. Nikol Kávová) a Oddělení klinické biochemie (přednášející RNDr. Jitka Poušková).

Na závěr semináře byla uskutečněna prohlídka nově zrekonstruovaných prostor Oddělení klinické mikrobiologie, Hematologicko-transfúzního oddělení a Oddělení klinické biochemie včetně praktických ukázek vzorků a laboratorních přístrojů. Zde byla diskuze zaměřena především na podmínky správného uchování a transport odebíraného materiálu.
 

Všechny aktuality