Metodika očkování

Metodika očkování

Informace pro lékaře provádějící očkování

Metodický postup k vykazování očkování od 1.5.2024
Informace zdravotního odboru - Očkování proti chřipce v roce 2023
Dodatek č. 1/2022, Očkování proti chřipce v roce 2022

Změna v očkování proti pneumokokovým infekcím

u skupiny osob umístěných v LDN, obyvatel domovů pro seniory a chronicky nemocných obyvatel v domovech pro osoby se zdravotním postižením nebo zvláštním režimem:

Zaměstnanecké zdravotní pojišťovny obdržely informaci od společnosti Sanofi Pasteur o ukončení výroby a dovozu polysacharidové očkovací látky 0085172 PNEUMO 23. Z tohoto důvodu lze tuto očkovací látku aplikovat pouze do ukončení expirace nebo vyčerpání zásob. Nadále bude k dispozici pro očkování proti pneumokokovým infekcím konjugovaná očkovací látka 0149868 PREVENAR 13.

V rámci pravidelného očkování proti pneumokokovým infekcím pojištěnců patřících do skupiny osob stanovené podle ust. § 6 vyhlášky č. 537/2006 Sb., o očkování proti infekčním nemocem:

  • osob umístěných v LDN,
  • osob (obyvatel) umístěných v domovech pro seniory,
  • osob (chronicky nemocných obyvatel) umístěných v domovech pro osoby se zdravotním postižením nebo zvláštním režimem.

V případech provedení pravidelného očkování konjugovanou očkovací látkou proti pneumokokovým infekcím u pojištěnců patřících do vyjmenovaných skupin vykáže poskytovatel výkon 02105 (v zařízeních lůžkové péče PZS vykáže k výkonu OD, tedy bez vykázání kódu aplikace) a kód SÚKL 0149868 PREVENAR 13 a označí, že se jedná o úhradu UHR 2 s nulovou hodnotou, očkovací látka je hrazena distributorovi. Na dokladu 03 musí být vyplněn příznak zvýšené úhrady LZVL=„Z“.

Očkování zajišťuje registrující všeobecný praktický lékař. Vakcínu v tomto případě nelze předepsat na recept, očkující lékař ji objedná na vlastní náklady a spolu s výkonem očkování ji vykáže zdravotní pojišťovně. Vakcíny předepsané na recept zdravotní pojišťovna nehradí.

Metodika k provádění pravidelného očkování proti tuberkulóze (TBC) v ČR aktualizovaná verze, příloha 1

Nenašli jste, co jste hledali?

Kontaktujte nás se svým dotazem. Jsme tu pro vás od pondělí do čtvrtka od 8 do 15 hodin a v pátek od 8 do 13 hodin.

dotaz