Chystáte se do zahraničí? Nezapomeňte na cestovní pojištění!

K létu neodmyslitelně patří cestování a s ním i spousta krásných zážitků. Na Vašem seznamu věcí, které je potřeba zařídit před odjezdem, by ale neměla chybět ani položka „uzavřít cestovní pojištění“. Pokud totiž budete potřebovat poskytnout v cizí zemi ošetření, nemusí Vám veřejné zdravotní pojištění stačit a budete si muset připlatit. Klasické pojištění totiž mnohdy nepokrývá všechny výlohy ve všech zemích stejně.

V případě cest do států mimo Evropu je cestovní pojištění opravdu naprosto nezbytné. Doporučujeme však jeho sjednání i pro cesty do členských zemí EU či dalších destinací, které se zavázaly poskytovat občanům ČR zdravotní péči v obdobném rozsahu, jako tomu je u občanů příslušné země. Připojistit se tak vyplatí mimo EU i pro cesty do Norska, Lichtenštejnska, Švýcarska a na Island. V případě tzv. smluvních států, kde je rozsah kryté zdravotní péče minimální (Albánie, Černá Hora, Makedonie, Srbsko, Tunisko a Turecko), je nezbytné uplatnit případný nárok na čerpání neodkladné péče v dané zemi předem. Stačí před cestou ZPŠ požádat o vystavení speciálního formuláře s návzem CZ/xx 111.  

A proč je dobré mít cestovní připojištění i pro cesty v rámci členských zemí EU? Je to prosté. Mezi ČR a jednotlivými zeměmi se totiž může lišit výše případné spoluúčasti za ošetření či zákrok. Je tedy možné, že byste si museli připlatit ze svého. Zároveň je nutné mít na paměti i bohužel stále aktuální situaci související s onemocněním COVID-19 (případné náklady na testování, pobyt v karanténě atd.), které v ostatních evropských zemích nemusí být (a obvykle skutečně nejsou) standardně hrazeny z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

ZPŠ proto nabízí svým pojištěncům výrazně nižší ceny cestovního pojištění do zahraničí, a to ve spolupráci s Vitalitas pojišťovnou, a. s. Nově je v nabídce i cestovní pojištění na již zmíněné případné komplikace spojené s nemocí COVID-19.

Pojištěncům ZPŠ, kteří jsou současně dárci krve, jako výraz poděkování poskytujeme 30 dnů pojištění léčebných výloh ZDARMA. Bližší informace k podmínkám cestovního pojištění a ceník pojištění naleznete zde.

Samozřejmostí je i možnost sjednat si toto cestovní pojištění on-line.

Klientům, kteří nejsou pojištěnci ZPŠ, poskytujeme pojištění za standardní ceny.  

Všechny aktuality