Den zdraví pro ženy v Mladé Boleslavi

Klaudiánova nemocnice ve spolupráci s námi a firmou ŠKODA AUTO a.s. v sobotu 8. června 2019 uspořádala ve Vzdělávacím centru na Karmeli první ročník akce  Den zdraví pro ženy. Návštěvníky čekal den plný přednášek a besed na aktuální témata zaměřená právě na ženy.

Bylo příjemné vidět těhotné maminky po boku svých manželů, kteří přišli na první besedu o trendech v porodnictví. 

Výživová poradkyně Marcela Avramopolu apelovala na rodiče, aby se vyhýbali potravinám pro děti a jedli jednoduchá jídla bez dalších umělých a přidaných složek.

Debatovalo se o novinkách v dětské endokrinologii a alergologii, o nedostatku železa v krvi nebo o problematice oslabené ženské pánve.

Na akci se prezentovala i nezisková organizace LOONO s projektem #prsakoule - jak si správně a pravidelně vyšetřovat prsa a varlata a odhalit tak případnou rakovinu včas. Málokdo totiž ví, že by na ně alespoň 1× měsíčně měl sáhnout správně a provádět tzv. samovyšetřování. Na modelech prsou a varlat bylo možné nahmatat rakovinu.

Budoucí stomatologové z firmy Curaden učili návštěvníky jak se správně starat o zuby a dásně.

Nemocnice připravila pestrý doprovodný program. Lékařky plicního oddělení měřily kvalitu plic, studenti zdravotní školy měřili krevní tlak a kontrolovali cukr v krvi. Na dotazy odpovídala koordinátorka nemocničních dobrovolníků a vrchní sestra hematologicko-transfuzního oddělení, která radila budoucím dárcům krve.

Díky patří Městské policii Mladá Boleslav, která připravila dopravní hřiště pro nejmenší,  Českému červenému kříži a panu Kolmanovi, který učil ženy sebeobraně.

Tuto akci jsme finančně podpořili. Na místě jsme poskytovali potřebné informace o zdravotním pojištění. Každý si od nás odnesl malý dárek.

 

 

 

Všechny aktuality