„Den zdraví pro ženy“ v novém prostředí

Letošní „Den zdraví pro ženy“, který ZPŠ pořádá ve spolupráci s Klaudiánovou (Oblastní) nemocnici Mladá Boleslav a společností ŠKODA AUTO a.s. byl konečně prostý jakýchkoliv epidemiologických opatření a konal se poprvé v krásném novém prostředí zaměstnanecké jídelny mladoboleslavské nemocnice.

Program akce byl velmi nabitý a začal již v 10 hodin, kdy početné návštěvnice pozdravili všichni zástupci pořadatelů, předseda představenstva Klaudiánovy nemocnice JUDr. Ladislav Řípa, ředitel Odboru pojistných vztahů a marketingu ZPŠ Ing. Radko Česenek a za útvar SG-Ochrana zdraví a ergonomie společnosti ŠKODA AUTO a.s. Ing. Tereza Řípová.

Každý z doposud pořádaných ročníků této akce měl zajímavého hosta. Letos jím byla televizní moderátorka a novinářka Světlana Witowská, pro kterou to dle jejích slov byla již druhá návštěva Mladé Boleslavi o tomto víkendu. Rozhovor, který s ní v křesle pro hosta vedl moderátor Roman Dušek, byl také zajímavým náhledem na nynější dobu, přehlcenou informacemi, která je bohužel velmi často deformována řadou nepravdivých sdělení.

Akce je zcela záměrně pořádána v době, kdy slavíme Mezinárodní den žen a je tak pomyslným dárkem k tomuto významnému dni. Početné návštěvnice, ale i několik mužských návštěvníků, si zde tak mohly užít módní přehlídku mladoboleslavské návrhářky Pavly Sýkorové Michalíkové, známé též jako Meescha P., která stojí i za tvořivou dílnou „Milujeme kreativitu“. Jelikož důležitou složkou našeho života je výživa, tak byla součástí bohatého programu přednáška PharmDr. Margit Slimákové s názvem „Zdravá výživa v pohodě“. Zdravotní část přednášek zaštítili lékaři Klaudiánovy nemocnice. Konkrétně gynekoložka MUDr. Marie Zimmermannová a endokrinolog MUDr. Mojmír Koščál, kteří se každý ze svého pohledu věnovali problematice menopauzy. Nedílnou součástí péče o zdraví je i psychická stránka a té se věnovala psycholožka MUDr. Martina Hrnčířová, která hovořila na téma psychických úskalí období před a po menopauze a na závěr své přednášky navíc připravila velmi zajímavý nácvik relaxačních cvičení.

Důležitou součástí akce byla nabídka preventivních vyšetření, která zahrnovala možnosti změření krevního tlaku, cukru v krvi, zjištění krevní skupiny, zvážení na speciální váze, která určí profil tuku a svaloviny nebo vyšetření na denzitometru.

Zástupci ZPŠ, úřadující nejlepší zdravotní pojišťovny v ČR, zde byli k dispozici s informacemi o širokém spektru zdravotních programů, s nabídkou registrace do elektronického průvodce zdravím, Karty mého srdce, a především možnosti přeregistrace k ZPŠ, která je nyní možná až do 31. 3.

Zmínit je třeba i další, již tradiční partnery, kterými jsou sdružení Nedoklubko
a Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Mladá Boleslav.

Vysoká účast, čítající přes 300 osob, potvrdila, že místní ženy vzaly tuto akci za svou
a věříme, že se pro ně jednalo o příjemně strávenou neděli.

Všechny aktuality