Mladoboleslavský „Den zdraví pro ženy“ obnoven

Jsme velmi rádi, že epidemiologická situace nám a našim partnerům, Klaudiánově (Oblastní) nemocnici Mladá Boleslav a společnosti ŠKODA AUTO a.s., umožnila po koronavirem vynucené odmlce připravit již třetí ročník Dne zdraví pro ženy.

V osvědčeném prostředí Leteckého muzea Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi, jehož vedoucímu Ing. Handlíkovi patří velké poděkování za poskytnutí prostor pro pořádání této akce, tak byla ženám z Mladé Boleslavi a širokého okolí v neděli 6. 3. k dispozici bohatá nabídka aktivit.

Program odstartoval v 10 hodin a v jeho úvodu přítomné společně pozdravili ředitelka Zaměstnanecké pojišťovny Škoda Ing. Darina Ulmanová, MBA a předseda představenstva Klaudiánovy nemocnice JUDr. Ladislav Řípa.

Poté byla do „Křesla pro hosta“ usazena osobnost letošního ročníku, Lilia Khousnoutdinová, kterou velmi podrobně a svým typickým bezprostředním způsobem vyzpovídal na mnoho témat moderátor akce pan Luboš Dvořák.

Velmi atraktivním bodem programu byla módní přehlídka šatů značky Ecstatic fashion, za kterou stojí právě Lilia Khousnoutdiová, která ji také osobně moderovala. Do rolí modelek byly angažovány studentky mladoboleslavské zdravotnické školy a sestřičky Klaudiánovy nemocnice.

Velkému zájmu návštěvnic se těšila i další vystoupení, konkrétně příspěvky organizace Loono k prevenci a léčbě rakoviny prsu, kuchařské „okénko“ paní Borozidu, spoluautorky úspěšné kuchařky „Naše hustý kaše“, přednáška paní Heleny Herainové o masážích pro nejmenší děti, přednáška lékaře Klaudiánovy nemocnice Mojmíra Koščála, věnovaná kvalitě kostí nebo informace sdělené primářkou kožního oddělení Klaudiánovy nemocnice Ivety Tomšíkové k atopickém ekzému u dětí.

Kromě zmíněných přednášek si mohly účastnice (ale i účastníci) nedělní akce nechat změřit tlak krve, hladinu cukru v krvi, zjistit svoji krevní skupinu, získat informace o darování krve a krevní plazmy či vyzkoušet si správnou techniku mytí rukou. Již zmíněná organizace Loono nabízela u svého stánku možnost vyzkoušet si na modelech vyšetření prsou a současně byla ženám v diskrétním prostředí k dispozici mladoboleslavská gynekoložka MUDr. Trhoňová s možností skutečného vyšetření prsou. Mnoho návštěvnic podpořilo nákupem ručně vyrobených hraček aktivity organizace Nedoklubko, zaměřené na předčasně narozené děti.

Akce byla pojata jako určité poděkování všem ženám v souvislosti s blížícím se Mezinárodním dnem žen a početným návštěvnicím byli samozřejmě po celou dobu jejího konání k dispozici zaměstnanci ZPŠ s informacemi o širokém spektru zdravotních programů, nabídkou registrace do elektronického průvodce zdravím - Karty mého srdce či přeregistrace k ZPŠ. Ta je momentálně možná až do 31. 3. a některé návštěvnice možnost stát se pojištěnkami aktuálně nejlepší zdravotní pojišťovny v ČR na místě využily.

Věříme, že pro všechny účastnice šlo o příjemně prožitou neděli a jménem Zaměstnanecké pojišťovny Škoda jim přejeme všechno nejlepší k úternímu MDŽ.

Všechny aktuality