Myslíme na zdraví našich dětí!

Každý rok se 1. června slaví Mezinárodní den dětí. Při této příležitosti se konají dětské a rodinné dny, kterých se naše pojišťovna pravidelně účastní a edukuje nejenom děti ale i rodiče o preventivních programech. A protože bude letošní rok bohužel na takovéto akce chudý, rozhodli jsme se vás častěji informovat o prevenci i jinými způsoby. 

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda každoročně široce podporuje prevenci. Ať už přímo vyplácením příspěvků na zdravotní programy, tak i nepřímo edukováním prevence na různých akcích (rodinné dny, dny zdraví apod.). Ze zdravotních programů zaměřených na děti lze např. čerpat 700 Kč na sportovní a pohybové aktivity, 1 000 Kč na moderní diagnostické a léčebné metody, až 4 000 Kč na speciální diety, 1 000 Kč na ozdravné pobyty a také několik tisíc mohou pojištěnci získat na různá očkování. Více informací, na co lze žádat a jakým způsobem, se dozvíte zde.

Cílíme ale také na školky. Ve vybraných regionech například probíhá v mateřských školách projekt názvem Vidí vaše dítě správně, kdy specialisté dětem měří přímo ve třídách zrak. Vyšetření odhalí šilhání, šedý zákal či dioptrické vady. Za dobu trvání projektu jsme takto vyšetřili 18 732 dětí a pomohli diagnostikovat na 1 510 pozitivních nálezů.

Věnujeme se nejenom zdravým očím našich dětí, ale také zoubkům. „Dětem přispíváme 500 Kč na dentální hygienu a až 2 000 Kč na rovnátka. Každé Vánoce rozdáváme všem našim malým pojištěncům dárky, vloni od nás dostávali kvalitní zubní kartáčky a zdravé zoubky byly také tématem Velké vánoční výtvarné soutěže,“ říká ředitelka ZPŠ Ing. Darina Ulmanová, MBA.

A právě o kvalitní zubní kartáčky a kousátka pro nejmenší jste mohli soutěžit ve facebookové akci ke Dni dětí. Stačilo si tipnout, kolik jsme vloni takto dětem rozdali vánočních dárků. Správná odpověď byla 14 556 kusů. 

Tři nejblíže tipující od nás obdržely dárkovou tašku s kartáčky Curaprox pro celou rodinu (mamku, taťku a jejich ratolesti). Gratulujeme! 

Všechny aktuality