Nezapomínejte na prevenci a využijte k tomu například aplikaci Karta mého srdce

Pokud si položíme otázku, co je pro nás nejcennější, bude odpověď drtivé většiny z nás totožná. Bude to nepochybně zdraví. Pokud ale půjdeme dál a budeme se sami sebe ptát, co proto děláme, bude výsledkem již velká množina názorů a pohledů. Všichni bychom měli alespoň myslet na to základní, což jsou preventivní prohlídky.

„ZPŠ se neustále snaží o podporu v této oblasti, např. motivací lékařů k jejich provádění či speciální funkcionalitou v rámci aplikace Karta mého srdce, která upozorňuje na termíny preventivních prohlídek,“ uvádí ředitelka ZPŠ Ing. Darina Ulmanová, MBA.

V překotném tempu našeho života se buď může stát, že na preventivní návštěvy lékaře zapomínáme, nebo je z nejrůznějších důvodů odkládáme. K tomu se následkem pandemie koronaviru u někoho přidala také obava z nákazy v prostorách zdravotnických zařízení.

Naše zdravotní pojišťovna se proto již při vývoji elektronického průvodce zdravím, Karty mého srdce, zaměřila i na to, aby tato aplikace byla i „hlídačem prevencí“. Její uživatelé tak mají k dispozici velmi komfortního pomocníka pro hlídání termínů preventivních vyšetření, kdy je možné kromě zobrazení přímo na obrazovce také nastavit zasílání e-mailových, či SMS zpráv, upozorňujících na blížící se konec platnosti preventivní prohlídky. Kromě toho Karta mého srdce pomůže i v orientaci v rozsahu těchto vyšetření.

Pokud jste již pojištěnci ZPŠ a nemáte ještě Kartu mého srdce aktivovanou, podívejte se zde na bližší informace a neváhejte s registrací.

Pokud nejste pojištěncem ZPŠ a tato nabídka Vás zaujala, není nic jednoduššího než se k naší pojišťovně zaregistrovat, a to třeba i online. To můžete učinit do 30. 9. 2021 a naším pojištěncem se pak stáváte k 1. 1. 2022. Změnu pojišťovny pak jen stačí nahlásit svému zaměstnavateli a lékařům, které navštěvujete.

Více informací o tom, co ZPŠ svým pojištěncům nabízí, včetně informací o Kartě mého srdce najdete na www.pojistovnamehosrdce.cz.

Všechny aktuality