Přeplatky za léky za 2. čtvrtletí roku 2022 pro pojištěnce ZPŠ

ZPŠ za období 2. čtvrtletí roku 2022 vrátí pojištěncům, kteří překročili tzv. ochranný limit celkem 3,4 mil. Kč a tato vratka se týká celkem 4 482 pojištěnců.

Nejvyšší částka k vyplacení jednomu pojištěnci za 2. čtvrtletí tohoto roku činí 8 920 Kč a průměrná vratka na jednoho pojištěnce 756 Kč.

Celkem 85 % z takto vracených financí připadá na seniory (nad 70 let) s ochranným limitem 500 Kč.

Obdobný limit chrání také invalidní důchodce a za 2. čtvrtletí roku 2022 se jedná o 108 pojištěnců ZPŠ a celkovou částku 84 668 Kč.

Důležité je, že pojištěnec nemusí naši pojišťovnu o nic žádat. Nejprve obdrží informační dopis s detailními údaji a následuje výplata peněz. Pro ještě větší komfort pojištěnců se snažíme zajistit, aby Ti, kteří si zatím nechávají peníze posílat složenkou, nám sdělili číslo účtu, na který je možné tyto finance posílat.

Průběžná kontrola výše započitatelných poplatků za léky, které jim jsou po překročení ochranného limitu vráceny je v případě našich pojištěnců velmi přehledná a snadná, a to díky našemu „průvodci zdravím pojištěnce“, aplikaci Karta mého srdce.

Pokud ještě nejsou do ní zaregistrováni, je to prosté. Stačí si Kartu mého srdce zdarma aktivovat a tato funkce, a řada dalších, je jim ihned k dispozici, a to i v mobilní verzi na tzv. chytrých telefonech či tabletech. Více informací ke Kartě mého srdce je k dispozici zde.

 

Pokud zatím nejste pojištěncem ZPŠ, není nic snazšího než se k naší pojišťovně zaregistrovat, což lze i online. Můžete tak učinit do 30. 9. 2022 a naším pojištěncem se stáváte k 1. 1. 2023. Změnu pojišťovny pak jen stačí nahlásit svému zaměstnavateli a lékařům, které navštěvujete.

 

Ucelený přehled toho, co Vám ZPŠ nabízí, najdete na www.pojistovnamehosrdce.cz.

Všechny aktuality