Turecko

Autor: Tomáš Rutar

Před odjezdem

Vyzvedněte si na pobočce své české zdravotní pojišťovny formulářCZ/TR 111.

Lékařské ošetření

Pokud musíte k lékaři, obraťte se nazdravotnické zařízení (SaglikTesisi)  Sociální pojišťovny SSK (Sosyal Sigortalar Kurumu - SSK)v místě vašeho pobytu, nebo na smluvního lékaře Sociální pojišťovny (Anlasmali Doktor). Zdepředložte formulář CZ/TR 111.

Můžete také vyhledat státního lékaře (Devlet Doktoru),lékaře obecního úřadu (Belediye Doktoru) nebo jiné státní zdravotnické zařízení.

Pokud se obrátíte na soukromého lékaře, či soukromé zdravotnické zařízení, budete muset péči zaplatit sám. Pokud poté předložíte tiskopis CZ/TR111, účtenky od lékaře a lékárny (lékárnou potvrzené),na nejbližší pobočce S.S.K., uhradí Vám SSK náklady podle tureckých právních předpisů.

Léky

Léky obdržíte ve smluvní lékárně proti předpisu, který vystaví lékař. Léky můžete odebrat také v lékárnách, které se nachází přímo ve zdravotnických zařízeních Sociální pojišťovny.

Nemocniční ošetření

Doporučení k hospitalizaci do konkrétní smluvní nemocnice vydává ošetřující lékař

Pokud  se obrátíte na jinou než smluvní,je nutné okamžitě informovat Sociální pojišťovnu SSK. Pouze za tohoto předpokladu bude péče zaplacena jejím prostřednictvím.

Za ošetření zaplatíte následující spoluúčast
Lékařské ošetření ve zdravotním středisku 3 tureckých lir za každé ošetření
Lékařské ošetření ve státní nemocnici 8 tureckých lir za každé ošetření
Lékařské ošetření v soukromé nemocnici 12 tureckých lir za každé ošetření
Léky 20% ceny

Úhrada vynaložených nákladů

Pokud jste péči uhradili v hotovosti, obraťte se s originály účtů na svou českou ZP,která posoudí, zda máte nárok na vrácení nákladů a v jaké výši.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví České republiky v Turecku
Embassy of the Czech Republic
Kaptanpaşa Sok. No:15, G.O.P., Ankara 06700
tel:  +90312-4056139
fax: +90312-4463084

web: www.mzv.cz/ankara