Příspěvky pro maminku a novorozence

Autor: Magda Doležalová

Příspěvky ze Zdravotních programů 2020 proplácíme od 1. 2. 2020 do 11. 12. 2020

v době těhotenství

  • 1 200 Kč na prvotrimestrální screening - bez doporučení gynekologa, na specializovaném akreditovaném pracovišti, vždy po schválení revizním lékařem ZPŠ. Podmínka: předložení prokazatelného dokladu o zaplacení a fotokopie těhotenské průkazky.
  • 2 500 Kč na NIPT (neinvazivní prenatální testování) - v indikovaných případech, po doporučení gynekologa a genetika, na specializovaném pracovišti, po schválení revizním lékařem 
  • na vyšetření štítné žlázy - výkon je hrazen přímo poskytovateli zdravotních služeb
  • 500 Kč na pohybové aktivity, vitaminové prostředky, doplňky stravy, prostředky proti striím, masáže, prostředky dentální hygieny, na ošetření provedené dentální hygienistkou, sluneční brýle s UV filtrem, ortopedickou obuv a vložky zakoupené v lékárně nebo prodejně zdrav. potřeb, opalovací krémy s UV filtrem, předporodní kurzy. Podmínka: předložení prokazatelného dokladu o zaplacení a fotokopie těhotenské průkazky.

po porodu

  • 1 000 Kč na: pobyt v porodnici na nadstandardním pokoji, autosedačku, přítomnost blízké osoby u porodu, laktační poradenství, pleny, vlhčené ubrousky, umělá výživa včetně kaší a přesnídávek, kojenecké plavání, monitor dechu. Podmínka: lze čerpat po porodu v okamžiku přidělení RČ novorozence, pokud se dítě narodí v prosinci roku 2020, prodlužuje se proplacení tohoto příspěvku do 31. 1. 2021. 
  • zdarma krásný batůžek, s motivem berušky pro holčičky a s netopýrem pro kluky, naplněný produkty od firmy SKIP HOP ( mistička, lahvička s brčkem a kalíšek na sušenky) a k tomu digitální teploměr Thermoval Baby, to vše v hodnotě 1 400 Kč  
  • zdarma roční úrazové pojištění pro novorozence z programu Zvonek - na požádání                        

Maminky a tatínkové, nezapomeňte do 8 dnů po porodu přihlásit Vaše miminko k naší zdravotní pojišťovně. Vezměte s sebou rodný list dítěte.

 

Galerie