Příspěvky pro maminku a novorozence

Autor: Martin Vaněk

 

Příspěvky ze Zdravotních programů 2023 proplácíme od 1. 2. 2023 do 30. 11. 2023.  a doklady k proplacení nesmí být starší 3 měsíců.

 

V DOBĚ TĚHOTENSTVÍ

  • 1 200 Kč na prvotrimestrální screening - bez doporučení gynekologa, na specializovaném akreditovaném pracovišti, vždy po schválení revizním lékařem ZPŠ. 
  • 4 000 Kč na NIPT (neinvazivní prenatální testování) - v indikovaných případech, po doporučení gynekologa a genetika, na specializovaném pracovišti, po schválení revizním lékařem 
  • na vyšetření štítné žlázy - výkon je hrazen přímo poskytovateli zdravotních služeb
  • 500 Kč na pohybové aktivity, vitamínové prostředky, doplňky stravy, prostředky proti striím, masáže, prostředky dentální hygieny, na ošetření provedené dentální hygienistkou, sluneční brýle s UV filtrem, ortopedickou obuv a vložky zakoupené v lékárně nebo prodejně zdrav. potřeb, opalovací krémy s UV filtrem, předporodní kurzy.

Podmínka: předložení těhotenského průkazu nebo jeho kopie.

 

PO PORODU

  • 1 600 Kč na: pobyt v porodnici na nadstandardním pokoji, autosedačku, přítomnost blízké osoby u porodu, laktační poradenství a pomůcky, pleny, vlhčené ubrousky, kojenecké plavání, monitor dechu.

Podmínka: lze čerpat po porodu v okamžiku přidělení RČ novorozence, pokud se dítě narodí v listopadu a prosinci roku 2023, prodlužuje se proplacení tohoto příspěvku do 19. 1. 2024. 

 

DÁRKY PRO MIMINKO

  • krásný batůžek pro holčičky a kluky naplněný produkty od firmy SKIP HOP (lahvička se silikonovým brčkem, kalíšek na sušenky) a k tomu digitální teploměr Thermoval Baby, to vše v hodnotě 2 500 Kč  
  • zdarma roční úrazové pojištění pro novorozence z programu Zvonek našeho partnera VITALITAS pojišťovna a. s. - na požádání                        

 

Žádost o příspěvek a podmínky proplácení najdete zde

 

Maminky a tatínkové, nezapomeňte do 8 dnů po porodu přihlásit Vaše miminko k naší zdravotní pojišťovně. Registraci můžete provést on-line zde. Doručte nám také prosím rodný list dítěte.

 

Galerie