Rozhovor s dvěstěnásobným dárcem krve panem Petrem Haškem

Paní ředitelka ZPŠ Ing. Darina Ulmanová, MBA měla dne 18. 9. 2023 velmi příjemné setkání s panem Petrem Haškem, dvěstěnásobným dárcem krve z Mladé Boleslavi, na které jsme navázali krátkým rozhovorem.

Pan Petr Hašek daroval krev poprvé v roce 1980 na vojně a dárcem byl proto, aby pomáhal ostatním.

Jak se staráte o své zdraví?

Pojem zdraví je velice důležitý, protože bez zdraví člověk nemůže žít. Nikdo není kompletně zdravý po celý život. Jsem toho sám důkazem, u mne šlo o rakovinu prostaty. Každý člověk musí o své zdraví neustále pečovat, musíme se vzdělávat, sportovat, abychom si udrželi kondici.

Co si představíte pod pojmem ZPŠ?

Byl jsem u začátků její činnosti. Tenkrát jsem pracoval ve Škodě Auto, měl jsem na starost nákup počítačové techniky a zajišťovali jsme počítače pro ZPŠ. Dlouhodobě se tedy i s paní ředitelkou Ulmanovou znám. ZPŠ je nedílnou součástí nejenom boleslavského regionu, protože zajišťuje potřebnou podporu zdraví. Já sám jsem toho využil, protože jsem prodělal rakovinu prostaty a díky ZPŠ jsem mohl jít do Prahy do Protonového centra. Jsem pro, aby se ZPŠ dále rozvíjela, pomáhala všem lidem v regionu a byla stálou součástí našeho života.

Co Vám teď dělá radost?

Radost mi dělá moje rodina, starší syn, starší dcera, vnučka a nejmladší 14letý matador, který mě utěšuje ve sportu i ve škole, jaké má známky i jak se chová. Starší syn prosperuje v Praze, má svojí vlastní firmu, dcera dělá servírku a vnučka má samé jedničky.

Jaké roční období máte rád?

Mám rád všechna roční období, protože dříve jsem byl aktivní sportovec. V létě to bylo plavání, v zimě lyžování, oba dva sporty jsem dělal závodně. Jaro je krásné, když se rozvíjí příroda a zase podzim je taková nostalgie, když vše upadá do zimního spánku. Mám rád i léto, když člověk může jet k moři. Zkrátka líbí se mi všechna období.

Pane Hašku, děkujeme za odpovědi na naše otázky, a především Vám velmi děkujeme za Vaši nezištnou pomoc. Jste pro nás velkým vzorem!

Všechny aktuality