Seminář ZPŠ a Oblastní nemocnice Mladá Boleslav na téma „Novinky z oddělení ARO“

Také v druhém pololetí pokračovala ZPŠ společně s Oblastní (Klaudiánovou) nemocnicí Mladá Boleslav v organizování seminářů pro odbornou lékařskou veřejnost z Mladoboleslavska.

Říjnový seminář, uskutečněný opět ve velmi příjemném prostředí, stále ještě takřka nové, nemocniční zaměstnanecké jídelny byl odborně zaštítěn primářem ARO Oblastní nemocnice Mladá Boleslav MUDr. Žižkou a s velmi zajímavými informacemi vystoupili kromě něj jeho kolegové MUDr. Vitovská, MUDr. Vogl a MUDr. Kňourek. Velmi zajímavé bylo zamyšlení pana primáře, ve kterém vedle sebe postavil pandemii tzv. španělské chřipky a pandemii onemocnění COVID-19. Kromě zmíněných lékařů ARO vystoupila v úvodu semináře vedoucí Domácí zdravotní péče Oblastní nemocnice Mladá Boleslav Mgr. Jitka Laubeová s informacemi o činnosti a nabídce jí řízeného oddělení.

Početná účast lékařek a lékařů z ordinací v regionu, a také mladých lékařů Oblastní nemocnice Mladá Boleslav potvrdila, že tato společná vzdělávací aktivita pojišťovny a nemocnice, kterou lze bez vší bezpochybnosti nazvat již jako tradiční, je nadále ze strany lékařů velmi vyhledávaná. Kromě odborné stránky je lékaři pozitivně hodnocena i možnost neformálních diskusí na aktuální témata, ale i na téma postupného zlepšování péče o občany v regionu, tj. společného a prioritního zájmu ZPŠ a Oblastní nemocnice Mladá Boleslav.

 

Všechny aktuality