Úspěšný sobotní „Den zdraví pro ženy“

V sobotu 16. 3. 2024 připravila ZPŠ ve spolupráci s Oblastní (Klaudiánovou) nemocnicí Mladá Boleslav, společností Škoda Auto a.s., a také Nadačním fondem Škoda Auto a mladoboleslavskou střední zdravotní školou velmi pestrý program s názvem „Den zdraví pro ženy“. Jednalo se již o 4. ročník, jehož dějištěm byla, obdobně jako v roce 2023, zaměstnanecká jídelna Klaudiánovy nemocnice. 

Program odstartoval v 10 hodin, kdy početné návštěvnice společně pozdravili ředitelka ZPŠ Ing. Darina Ulmanová, MBA a předseda představenstva Klaudiánovy nemocnice JUDr. Ladislav Řípa. 

Tradicí této akce je „křeslo pro hosta“, do nějž vždy usedne známá osobnost. Tentokrát jí byla herečka Šárka Krausová, známá televizním divákům např. ze seriálu Ulice či Zlatá labuť a milovníkům divadla z Divadla na Vinohradech. Moderátor Roman Dušek ji s lehkostí sobě vlastní vyzpovídal opravdu důkladně a posluchačky se tak dozvěděly zajímavosti z uměleckého prostředí i to, co Šárku Krausovou těší a zajímá v osobním životě. 

Na tento rozhovor navázala módní přehlídka výtvorů účastnic kurzu „Milujeme kreativitu“, a poté série přednášek. Nejprve, symbolicky v pravé poledne, dietoložka a výživová poradkyně Mgr. Zuzana Šafářová, velmi poutavě seznámila návštěvnice akce s tím, jak se zdravě stravovat bez stresujícího počítání kalorií. 

Další přednášky již měly blíže k čistě zdravotní problematice. Šlo jednak o přednášku primářky kožního oddělení Klaudiánovy nemocnice MUDr. Ivety Tomšíkové o problematice pigmentových névů. Následně se paní Lucie Řeháková velmi otevřeně a upřímně podělila o své osobní zkušenosti s rakovinou prsu. 

Závěrečnou, ale velmi obohacující přednášku na téma „Nikdy není pozdě se cítit dobře“ obstarala psychoterapeutka a vztahová poradkyně Eliška Remešová.

Po celý den byl ženám, ale i několika mužům k dispozici tým zaměstnanců ZPŠ, který jim podával informace o bohaté nabídce ZPŠ, a především o aktuální možnosti přeregistrace k nyní již čtyřnásobné nejlepší zdravotní pojišťovně v ČR. 

Zájemkyně se také mohly poradit s kosmetičkou, nechat se nalíčit od vizážistky, využít speciální váhu na zjišťování profilu tuku a svaloviny, zjisti si, jakou mají krevní skupinu, naučit se správně samovyšetřit prsa, zjistit, jak jsou na tom s ploskami nohou nebo se dozvědět, jaké jsou nejnovější trendy v hojení ran. Zástupkyně Škoda Auto zde představila program „Na duši záleží“, studentky zdravotní školy prezentovaly možnosti využití virtuální anatomické učebny a nechyběli ani nemocniční dobrovolníci. V návaznosti na přednášku primářky kožního oddělení bylo možné také zdarma absolvovat preventivní vyšetření kožních znamének v nemocniční kožní ambulanci. 

I letošní ročník byl ve znamení velkého zájmu návštěvnic, což nás jako pořadatele velmi těší a svědčí o zájmu žen z Mladé Boleslavi a okolí o své zdraví a tím i o smysluplnosti této akce. 

Všechny aktuality