Zaměstnanecká pojišťovna Škoda oslavila 25 let své činnosti

V říjnu tohoto roku uplynulo 25 let od zřízení Zaměstnanecké pojišťovny Škoda (ZPŠ), uskutečněného na základě žádosti podané firmou ŠKODA AUTO a.s. Od té doby ušla ZPŠ, na Mladoboleslavsku dominantní zdravotní pojišťovna, velký kus cesty, o čemž svědčí následujících pár čísel:

  • Jestliže k 1. 1. 1993 bylo zaregistrováno 33 940 pojištěnců, tak k 1. 1. 2018 už jich bude více než 143 000, o které pečuje 77 zaměstnanců.
  • Jestliže v roce 1993 byly výdaje za zdravotní služby 177,4 mil. Kč, tak v roce 2018 plánuje ZPŠ částku téměř 4 mld. Kč. 
  • Největší plátcem pojistného je společnost ŠKODA AUTO a.s.
  • Největším poskytovatelem zdravotních služeb ze 7 100 smluvních partnerů je mladoboleslavská Klaudiánova nemocnice.
  • Za 25 let připravila ZPŠ pro své pojištěnce více než 500 preventivních programů.

Ve středu 15. 11. ZPŠ oslavila toto jubileum v sále Laurin a Klement ŠKODA Muzea. Slavnostního večera, o jehož uměleckou část se postaral vynikající soubor Městského divadla Mladá Boleslav pod vedením uměleckého šéfa Petra Mikesky, který byl společně s Hanou Marií Marouškovou rovněž moderátorem této akce, se účastnila řada významných hostů. Především Ing. Bohdan Wojnar, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO a.s. se zodpovědností za oblast řízení lidských zdrojů a pan Jaroslav Povšík, předseda Podnikové rady a Rady předsedů Odborů KOVO ve ŠKODA AUTO a.s.

Všechny aktuality