ZPŠ podporuje dentální hygienu

Jelikož zuby máme pouze jedny, pokud tedy nepočítáme zuby mléčné, tak by mělo být naší prioritou, aby zůstaly celý náš život ve skvělé kondici. To nejlepší, co pro své zuby můžeme udělat, je důkladné čistění. Nestačí pouze klasické čištění, je důležité používat mezizubní kartáčky a zubní nitě. Lidé, kteří si čistí zuby pouze normálním kartáčkem, ve většině případů trpí na zápach z úst. Dále mohou vznikat například mezizubní kazy. Někdy je však možné, že vše děláte správně a stejně se Vám stav vašich zubů nelíbí. Proto je důležité navštěvovat zubní hygienisty.

„Já osobně docházím na zubní hygienu pravidelně,“ říká ředitelka ZPŠ Ing. Darina Ulmanová, MBA.

ZPŠ na Vás záleží, a proto na svých akcích ZPŠ věnuje dentální hygieně značnou pozornost. Například formou vzdělávání v této problematice a její podporou dárky v podobě pomůcek na čistění zubů.

V rámci zdravotních programů, hrazených z Fondu prevence ZPŠ přispívá až 500 Kč právě na dentální hygienu. Program je primárně zaměřen na děti a mladistvé, aby si tato skupina pojištěnců osvojila správné návyky v péči o zuby v takto mladém věku. Kromě dětí a mládeže nabízí ZPŠ příspěvky na dentální hygienu také těhotným ženám a dárcům krve.

Všechny aktuality