Startujeme se zdravotními programy na rok 2021

Únor je měsícem, od kterého tradičně začínáme proplácet příspěvky na zdravotní programy. Letos pro Vás máme připraveny novinky, a to především v systému proplácení. Můžete svou žádost spolu s potřebnými doklady např. zasílat elektronicky.

Od letošního roku mohou pojištěnci své žádosti spolu s potřebnými doklady předávat naší pojišťovně e-mailem a příspěvky proplatíme bezhotovostně, tedy na Vámi uvedený účet. Žádost je nutné zaslat spolu s doklady společně v jednom e-mailu. Platí tedy pravidlo - jeden žadatel = jedna žádost plus potřebné doklady. Své žádosti však můžete posílat průběžně kdykoliv během roku bez nutnosti navštívit pobočku. Změna nastala také v termínech a podmínkách proplácení příspěvků. Např. doklady nesmí být starší 3 měsíců od data vystavení. Bližší informace naleznete zde.

Již dlouhodobě je náš přístup k zdravotním programům komplexní a máme ověřeno, že právě toto naše pojištěnce nejvíce oslovuje. Dá se říci, že si mezi našimi více než 40 programy vybere opravdu každý. Novinkami pro rok 2021 jsou příspěvky zaměřené na podporu péče o duševní zdraví (500 Kč), podporu nutričního poradenství (500 Kč), oba bez věkového omezení.

Velmi využívaná je například nabídka pro podporu zdraví budoucích maminek i jejich miminka zahrnující například příspěvek na prvotrimestrální screening na specializovaném akreditovaném pracovišti ve výši až 1 200 Kč, dále až 2 500 Kč na neinvazivní prenatální testování. Součástí této skupiny příspěvků je také 500 Kč, které lze čerpat např. na pohybové aktivity, vitaminy a doplňky stravy či předporodní kurzy. Po narození dítěte se maminky mohou těšit na praktický batůžek s potřebami pro miminka a bezdotykový teploměr v celkové hodnotě 2 500 Kč, úrazové pojištění dítěte na rok zdarma a mohou také čerpat příspěvek do výše 1 000 Kč, a to např. na pobyt v nemocnici na nadstandardním pokoji, přítomnost blízké osoby u porodu, autosedačku, pleny, vlhčené ubrousky, kojenecké plavání, monitor dechu či laktační poradenství a pomůcky. Celkem tak od nás mohou maminky získat příspěvky či dárky v hodnotě až 7 700 Kč.

Podporu pro své zdraví využívají také hojně dárci krve, pro které máme až 4 000 Kč např. na pohybové aktivity, vitaminy a doplňky stravy, saunu, masáže, dentální hygienu ad. Pro dárce kostní dřeně pak nabízíme možnosti čerpat až 10 000 Kč na ozdravný pobyt.  

Nezapomínáme ani na pojištěnce trpící celiakií nebo fenylketonurií, případně dalšími vzácnými metabolickými poruchami a pro ně máme, obdobně jako vloni, k dispozici příspěvek do výše 4 000 Kč určený na úhradu nákladů spojených s dietním stravováním.

Děti a mládež ve věku od 6 do 18 let motivujeme k prevenci a zdravému životnímu stylu osvědčeným příspěvkem 500 Kč na dentální hygienu a ve věku od 4-18 let jim přispíváme na sportovní aktivity, prevenci úrazů nebo tábory.

Velmi důležitou součástí našich zdravotních programů jsou také ty zaměřené na včasné odhalování závažných onemocnění. Konkrétně prevence karcinomu prsu, karcinomu prostaty, kolorektálního karcinomu, nádorů v dutině břišní a ledvin, onemocnění štítné žlázy, melanomu či program na odhalování kardiovaskulárního rizika. Vážíme si toho, že pojištěnci jich hojně využívají, což je pro nás signálem, že v této oblasti jdeme správným směrem.

Obdobně jako v uplynulých letech máme v nabídce také řadu příspěvků na očkování (chřipka, meningokok, HPV infekce, klíšťová encefalitida, hepatitida, pásový opar, balíček ostatních očkování).

Vše o vašem zdraví na jednom místě

Chcete-li mít vždy při ruce přehled o zdravotních programech, na které máte nárok či o těch, které jste již čerpali, nabízíme Vám elektronického průvodce Vaším zdravím, „Kartu mého srdce“. Pokud ji doposud nemáte zřízenu, více informací naleznete zde.

Kromě zmíněných informací ke zdravotním programům je zde k dispozici celá řada, často velmi unikátních funkcí. Kupříkladu kontaktní údaje na lékaře, mapa smluvních zařízení ZPŠ, přehled čerpání zdravotní péče, preventivní prohlídky s možností nastavení upozornění na jejich termíny, laboratorní výsledky z ONMB, lékařské zprávy, lékové interakce a možné varianty léků, průkaz pojištěnce on-line, platby, zálohy a přehledy pojistného pro OSVČ a OBZP atd. Rodiče si mohou účet spojit i se svými dětmi a mít tak všechny informace o zdraví svých nezletilých dětí na jednom místě. Karta mého srdce je k dispozici jak na webu, tak prostřednictvím mobilní aplikace.

Všechny aktuality